آمار سایت

امروز1141
دیروز4202
مجموع38305490

دیدار مدیرکل هواشناسی مازندران با مدیرکل فرودگاه های استان درخصوص عملیاتی نمودن سامانه RVR

مدیرکل هواشناسی مازندران با مدیرکل فرودگاه های استان درخصوص عملیاتی نمودن سامانه RVR دیدار نمود.

در دیدار مدیرکل هواشناسی استان با مدیرکل فرودگاه های مازندران که در محل فرودگاه بین المللی دشت ناز ساری انجام شد، ضمن بازدید از مراحل پایانی سامانه ILS فرودگاهی در خصوص الحاق سامانه RVR هواشناسی به سامانه فرودگاهی در جهت هرچه بالاتر بردن امنیت در پرواز هماهنگی های لازم انجام پذیرفت.

محمدرضا رضوی خاطرنشان کرد: سامانه RVR  یک سامانه کمک دیده بانی و مجهز به حس گرهای سرعت و سمت باد، وضعیت هوا، فشار و رطوبت است که باعث افزایش ایمنی پروازها در شرایط نامساعد جوی می شود. نصب سامانه برآورد دید افقی موجب کاهش تاخیر یا لغو پروازها در فصل زمستان به دلیل بدی آب و هوا خواهد شد.

رضوی با بیان اینکه سیستم RVR یک سامانه خارجی بوده و در کشور تولید نمی‌شود، عنوان کرد: خرید و نصب آن هزینه بر بوده اما این کار جزو برنامه‌های استانی می باشد و در آینده نزدیک با حمایت ریاست محترم سازمان هواشناسی کشور وپیگیری هواشناسی مازندران این مهم انجام می پذیرد.

 در این دیدار وطن خواه مدیرکل فرودگاههای استان مازندران گفت: برای جلوگیری از تاخیر پرواز در مواقع مه شدید بویژه در نیمه دوم هر سال و کمک جانبی به سیستم کمک ناوبری ILS  و بهبود در ارائه گزارش هواشناسی نصب دستگاه RVR در فرودگاه بین المللی دشت ناز ساری ضروری است.

وطن خواه خاطر نشان کرد: حمل و نقل هوایی به دلیل فراهم کردن خدمات گسترده، ایمن و سریع در جابجایی بار و مسافر نقش ویژه ای در صنعت حمل و نقل کشورها ایفا می کند.


دیدار مدیرکل هواشناسی مازندران با مدیرکل فرودگاه های استان درخصوص عملیاتی نمودن سامانه RVR

پیش بینی وضعیت هوای استان

اخبار و رویدادها