به گزارش روابط عمومی هواشناسی مازندران، روز یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۷جلسه پیشگیری و مقابله با خشکسالی در غرب مازندران با حضور حسین زادگان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران و شریعت نژاد نماینده شهرستان رامسر، تنکابن و عباس آباد و مدیران غرب استان برگزار شد.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران در این جلسه با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی و اقدامات پیشگیرانه در ارتباط با خشکسالی؛ افزود: ورود به مساله خشکسالی یک رویکرد پیشگیرانه است و همه باید پای کاربیایند و ‎از ظرفیت تشکل های مردم نهاد به درستی استفاده شود.
 
وی افزود: باید با تصمیمات درست، مدیریت مصرف، فرهنگ سازی، اطلاع رسانی، توزیع عالمانه و منطقی آب برنامه ریزی مناسب داشته باشیم.
 
حسین زادگان در ادامه ضمن تقدیر از هواشناسی استان اظهار داشت از ظرفیت علمی هواشناسی و دیگر نهادها در مدیریت و تصمیم گیری حفظ ذخایر آبی استفاده نمود. 
 
در ابتدا رضوی مدیر کل هواشناسی مازندران در خصوص کاهش بارش در سال زراعی96_97 ، تغییر در رویه بارش، شدت، زمان و مکان بارش، افزایش دما در ماه ها و سال های اخیر و نیز پیامدهای آن کاهش حجم ذخایر آبی مازندران اشاره نمودند در ادامه ایشان تأکید کردند که در سال های آتی ، بحران آب مازندران بسیار جدی تر از اکنون خواهد بود چرا که تراکم جمعیت در اثر مهاجرت از استان های مجاور به مازندران ، کاهش بارندگی ، تغییر کاربری زمین های کشاورزی ، ویلا سازی و چرای بی رویه دام در ارتفاعات استان و حاشیه نشینی، به یک بحران ملی بدل خواهد شد. همه این عوامل از مشکلات و پیامدهای تغییر اقلیم محسوب می‌شود و بسیاری از مناطق کشور در حال خشک شدن است که در این زمینه استان مازندران نیز تحت فشار جدی است و به شدت از این موضوع رنج می‌بریم.

 ضرورت ورود به مساله خشکسالی مازندران از موضع پیشگیرانه

پیش بینی وضعیت هوای استان

اخبار و رویدادها

آمار سایت

امروز6507
دیروز7389
مجموع32806117