هواشناسی مازندران - انعقاد تفاهم نامه ما بین اداره کل هواشناسی مازندران و مرکز ترویج و توسعه تکنولوژی هرازبه گزارش روابط عمومی هواشناسی مازندران ، چهارشنبه 4 بهمن 96 طی نشستی تفاهم نامه همکاری بین اداره کل هواشناسی مازندران و با مرکز ترویج و توسعه تکنولوژی هراز منعقد شد.

این تفاهم نامه به منظور ارائه و انتشار دستاوردهای حاصل از برنامه های مشترک ، تهیه شاخص های مناسب جهت استفاده در پیش آگاهی های فصلی، خشکسالی و چشم انداز تغییراقلیم ، تبادل مدرس در راستای توسعه منابع انسانی متخصص، همکاری،تبادل نظر، ارائه آمار و اطلاعات مورد نیاز طرفین ، اجرای طرح های تحقیقاتی مشترک خصوصاً با محوریت هواشناسی کشاورزی با همکاری اداره کل هواشناسی استان منعقد شد.

در این نشست رضوی مدیر کل هواشناسی مازندران،بیان داشتند: خوشبختانه اعتماد مردم به هواشناسی بالا رفته است و هواشناسی مازندران نیز با استفاده از تکنولوژی های در اختیار نظیر فضای مجازی ، سامانه 134 و ... در میان مردم توانسته جایگاه ویژه ای در جامعه کسب نماید و خدمات خود را در اختیار کاربران قرار دهد.

ایشان در ادامه بیان داشتند:بنابر وجود چالش های پیش روی کشاورزی به علت بحران آب در مازندران ، تغییر اقلیم و پیامدهای آن ، تغییرات و ناهنجاری های بارش از بعد زمان و مکان ، رسالتی بر عهده  هواشناسی و سازمان های نظیر جهادکشاورزی وجود دارد تا با بهره گیری از دانش روز بتوانند با افزایش محصول و کاهش خسارت ،کشاورزی سنتی را تبدیل به کشاورزی مدرن نمایند ، لذا هواشناسی مازندران آماده هرگونه همکاری با مرکز ترویج و توسعه تکنولوژی هراز است .

در ادامه کریمی – رئیس مرکز ترویج و توسعه تکنولوژی هراز ، ضمن تقدیر و تشکر از مدیر کل هواشناسی استان، با اشاره به اهمیت جایگاه هواشناسی ، تولید آمار و داده های هواشناسی را یکی ار مهمترین ارکان پژوهش در کشاورزی، منابع آب ، پل سازی ، منابع طبیعی و ....  برشمردند و اظهار امیدواری کردند که با همکاری و ظرفیت های موجود طرفین بتوانیم گامی در جهت رفع چالش های کشاورزی استان برداریم .


انعقاد تفاهم نامه ما بین اداره کل هواشناسی مازندران و مرکز ترویج و توسعه تکنولوژی هراز
انعقاد تفاهم نامه ما بین اداره کل هواشناسی مازندران و مرکز ترویج و توسعه تکنولوژی هراز
انعقاد تفاهم نامه ما بین اداره کل هواشناسی مازندران و مرکز ترویج و توسعه تکنولوژی هراز

پیش بینی وضعیت هوای استان

اخبار و رویدادها

آمار سایت

امروز12661
دیروز13284
مجموع31854513