به گزارش روابط عمومی هواشناسی مازندران، مرکز پیش بینی و صدور پیش آگاهی های جوی  اداره کل هواشناسی مازندران طی اخطاریه شماره  14 هواشناسي مورخه 6/8/96 و با تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی  افزایش محسوس دما و وزش باد گرم را  طبق متن ذیل پیش بینی نمود:

با شکل گیری جریانات گرم جنوبی را از امشب ( شنبه شب ) 6 آبان  بر روی سواحل جنوبی دریای خزر نشان می دهد .این وضعیت موجب پیامدهای زیر در مناطق مختلف استان مازندران خواهد شد.

دامنه ها و ارتفاعات استان :

از امشب6 آبان تا صبح سه شنبه 9 /8/96 :    افزایش محسوس دما ، کاهش قابل ملاحظه رطوبت نسبی هوا و وزش بادگرم که در بعضی ساعات شدید خواهد بود. 

 مناطق ساحلی و جلگه استان:

روزهای یکشنبه و دوشنبه مورخه 7 و 8/8/96 :  افزایش قابل ملاحظه دما و کاهش رطوبت نسبی هوا

لذا با توجه به پیش بینی افزایش محسوس دما ، وزش باد گرم و کاهش رطوبت نسبی هوا توصیه می شود از روشن کردن آتش در دامنه و حاشیه جنگل خودداری شود چون مهار کردن آتش در این شرایط جوی دشوار خواهد بود .

لازم بذکر است از روز سه شنبه 9/8/96 جریانات جنوبی تضعیف شده و تا پایان هفته  دمای هوا روند کاهشی خواهد‏داشت.

با صدور این اخطاریه هواشناسی،  یکشنبه 7 آبان 96دمای هوا در منطقه کوهستانی سوادکوه به 32 درجه رسید که یک درجه بیشتر از پیش بینی بود و دوشنبه 8 آبان  نیز دمای 33 درجه برای بسیاری از مناطق استان محقق شد و در بعضی مناطق مانند دشت ناز ساری به 36 درجه رسید. 
بیشترین دمای ثبت شده در مازندران برای ماه آبان در سال های گذشته 34 درجه بود .

رئیس گروه پیش بینی و پیش آگاهی هواشناسی مازندران گفت : ایستگاه های هواشناسی استان در دشت ناز ساری ، ساری ، قراخیل قائمشهر و آمل به ترتیب دمای هوای 36 ، 35 ، 33 و 32 درجه سانتی گراد را ثبت کرده اند.

در حالی که هواشناسی از ابتدای هفته نسبت به احتمال وقوع آتش سوزی با توجه به گرمای هوا و کاهش رطوبت در مناطق جنگلی و مرتعی هشدار داده بود ، گزارش های رسمی حاکیست که جنگل های منطقه کوهستانی آمل ، نور ، بابل و نکا  دچار آتش سوزی شدند.


گرمای هوای پائیزی در مازندران رکورد شکست

پیش بینی وضعیت هوای استان

اخبار و رویدادها

آمار سایت

امروز6526
دیروز7389
مجموع32806136