هواشناسی مازندران - ثبت ارتفاع موج 6 متری در بندر نوشهربه گزارش روابط عمومی هواشناسی مازندران ، رئیس گروه پیش بینی دریایی هواشناسی مازندران از ثبت موج بی سابقه با ارتفاع 6 متر در محل بویه بندر نوشهر به هنگام طوفان و بارش امروزسه شنبه25 مهر96 خبر داد.

سیدباقر سلطانی روز سه شنبه به خبرنگاران گفت : با ورود سامانه سرما که از شب گذشته در مازندران فعال شد شاهد باد شدید بودیم که این وضعیت موجب ثبت موج بی سابقه ای به ارتفاع 6 متری در محل بویه بندر نوشهر در ساعت هشت صبح امروز بودیم.
وی با اشاره به نصب 2 بویه دریایی در مازندران تصریح کرد: بعد از نصب بویه بندر نوشهر و امیر آباد در 10 سال گذشته این بیشترین ارتفاع موج دریایی خزر است که ثبت شده است.
سلطانی خاطر نشان کرد: در مهر سال 1387 نیز ارتفاع ثبت شده در بویه بندر امیر آباد به 5 و نیم متر رسید.
به گفته وی، دمای هوای استان نیز نسبت به روز گذشته حدود 10 درجه کاهش یافته است.
این سامانه بر اساس پیش بینی هواشناسی ، از اواخر وقت روز سه شنبه از استان خارج می شود و از روز چهارشنبه هوای مازندران صاف شده و دمای هوا به تدریج افزایش می یابد.
بویه پلی اتیلنی نصب شده در بندر نوشهر دارای ۲ دکل آلومینیومی ،۲ عدد سلول خورشیدی ۴۵ وات ، لنگر ثقلی فولادی به وزن ۲۳۰۰ کیلوگرم ، چراغ دریایی سبز رنگ و ... می باشد وسیله ای برای هدایت کشتی ها در هنگام ورود و خروج به حوضچه بندر مورد بهره برداری قرار می گیرد . 


ثبت ارتفاع موج 6 متری در بندر نوشهر

هشدارهای هواشناسی

پیش بینی وضعیت هوای استان

اخبار و رویدادها

آمار سایت

امروز1313
دیروز14218
مجموع31929529