هواشناسی مازندران - حضور مدیرکل هواشناسی مازندران در دفتر خبرگزاری های مازندرانبه گزارش روابط عمومی هواشناسی مازندران ، سید محمدرضا رضوی مدیرکل هواشناسی مازندران ظهر امروز به‌مناسبت هفته رسانه از دفتر خبرگزاری های  فارس ، ایسنا ، خبر شمال و ایرنا در مازندران بازدید کرد.

مدیرکل هواشناسی مازندران با تقدیر از خدمات اصحاب رسانه مازندران، گفت: نقش رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی غیرقابل انکار است و جای تقدیر دارد.

ایشان با بیان اینکه اخبار سازنده و انتقادی از سوی رسانه ها بر عملکرد مدیران تاثیرگذار است، خاطرنشان کرد: ایسنا یکی از رسانه های تاثیر گذار در امر اطلاع رسانی هواشناسی است.

وی ادامه داد: با توجه به گرمایش جهانی و تغییرات اقلیمی و اثرات آن از جمله سرماهای زودرس و حدی، گرماهای شدید و تأثیر این شرایط بر زندگی روزمره و اقتصاد منطقه وجود دارد.

مدیر کل هواشناسی مازندران افزایش گازهای گلخانه ای منجر به گرمایش جهانی، بالا آمدن سطح آب دریاها و تغییرات اقلیمی کره زمین می شود که با پیامدهای فراوانی از جمله تداوم گرماهای شدید، سرماهای زودرس، خشکسالی و بارش های شدید در مدت کم همراه باشد.

رضوی تصریح کرد: در سال 95 شاهد بروز سرمای زودرس و تداوم آن بوده ایم که به کشاورزی و باغداری منطقه آسیب رسانده است و در سال های اخیر با ذوب شدن سریع برف در ارتفاعات روبرو هستیم که ذخایر آبی استان را دچار مشکل می کند.

وی در ادامه گفت: ویلاسازی و تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغی و همچنین چرای بی رویه دام در ارتفاعات موجب کاهش ذخیره آب در مناطق جلگه ای شده که کشاورزان با حفر چاه در صدد رفع این مشکل برآمده اند که پیامد آن در آینده پیشروی آب دریا و شور شدن اراضی کشاورزی است.

مدیرکل هواشناسی مازندران خاطرنشان کرد: سال 2016 گرم ترین سالی بوده که طی 80 سال گذشته توسط هواشناسی اعلام شده و در این راستا خبرنگاران می توانتد با ارایه گزارشات به این سازمان کمک کنند.


حضور مدیرکل هواشناسی مازندران در دفتر خبرگزاری های مازندران
حضور مدیرکل هواشناسی مازندران در دفتر خبرگزاری های مازندران
حضور مدیرکل هواشناسی مازندران در دفتر خبرگزاری های مازندران

هشدارهای هواشناسی

پیش بینی وضعیت هوای استان

اخبار و رویدادها

آمار سایت

امروز3246
دیروز15967
مجموع31947429