هواشناسی مازندران - حضور مدیر کل هواشناسی در گفتگوی ویژه خبری سیمای مازندرانبه گزارش روابط عمومی هواشناسی مازندران ، رضوی - مدیر کل هواشناسی استان در گفتگوی ویژه خبری چهارشنبه شب مورخه 23/1/96 سیمای مازندران در خصوص گرمایش جهانی وتغییرات اقلیمی و اثرات آن ازجمله سرماهای زودرس و حدی، گرماهای شدید و تأثیر این شرایط بر زندگی روزمره و اقتصاد منطقه سخن گفت.

 افزایش گازهای گلخانه ای منجر به گرمایش جهانی ، بالا آمدن سطح آب دریاها و تغییرات اقلیمی کره زمین می شود که با پیامدهای فراوانی از جمله تداوم گرماهای شدید، سرماهای زودرس، خشکسالی و بارش های شدید در مدت کم همراه می باشد. که در سال 95 شاهد بروز سرمای زودرس و تداوم آن بوده ایم که به کشاورزی و باغداری منطقه آسیب رسانده است ، در سال های اخیر با ذوب شدن سریع برف در ارتفاعات روبرو هستیم که ذخایر آبی استان را دچار مشکل می کند..
ویلا سازی و تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغی و همچنین چرای بی رویه دام در ارتفاعات موجب کاهش ذخیره آب در مناطق جلگه ای شده که کشاورزان با حفر چاه در صدد رفع این مشکل برآمده اند که پیامد آن در آینده پیشروی آب دریا و شور شدن اراضی کشاورزی می باشد.
سال 2016 گرمترین سالی بوده که طی هشتاد سال گذشته توسط هواشناسی اعلام شده است


حضور مدیر کل هواشناسی در گفتگوی ویژه خبری سیمای مازندران

هشدارهای هواشناسی

پیش بینی وضعیت هوای استان

اخبار و رویدادها

آمار سایت

امروز3371
دیروز15967
مجموع31947554