به گزارش روابط عمومی هواشناسی مازندران ، صبح امروز یکشنبه 24 بهمن ، مدیر کل و جمعی از کارکنان هواشناسی مازندران با حضرت آیت الله طبرسی ، نماینده مقام معظم رهبری در استان و نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان   دیدار نمودند .

  آیت‌الله نورالله طبرسی در این دیدار اظهار داشت: امروزه هواشناسی از سازمان‌های تاثیرگذار بوده و نقش هوا در همه امور از اهمیت فراوانی برخوردار است.

وی افزود: موضوع محیط زیست و آب جهانی است و مازندران سالانه میزبان بسیاری از مسافران و گردشگران بوده که در برخی اوقات سهم استان تنها زباله است.

طبرسی با بیان اینکه مازندران دارای بستر کشاورزی است تصریح کرد: دولت باید با اجرای قوانین و مشوق‌های حمایتی و بیمه محصولات از تغییر کاربری جلوگیری کند تا محیط زیست و کشاورزی به سمت ویلاسازی نرود.

وی افزود: امروز متاسفانه زمین‌خواری و دریاخواری پدیده‌های رو به رشد است که قانون باید برای همه اجرا شود و در روستاها دهیاران باید بیاموزند که برای آبادانی روستا و رفع مشکلات انتخاب شدند.

 نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: برای اجرای اقتصاد مقاومتی ابتدا باید  محل، شهر، استان و کشور حفظ و قانونمند باشد و با رفع به موقع و درست آسیب‌ها و مشکلات در راستای توسعه گام برداریم.

طبرسی اذعان داشت: ملت ایران ملتی فهیم و هوشیار هستند که اگر متوجه خطر اقلیمی و محیط زیست خود شوند قطعا برای رفع آن با مسئولان تعامل می‌کنند.

وی با اشاره به اهمیت فرهنگ‌سازی در جامعه گفت: اقدامات زیربنایی بسیار ارزشمند بوده و باید نکات اجتماعی مانند مصرف بهینه و حقوق اجتماعی از همان دوران کودکی به فرزندان آموزش دهیم تا نسل‌های بعدی بتوانند از طبیعت بکر و نعمت خدادادی استفاده کنند.

در ابتدای جلسه  رضوی ، گزارشی از وضعیت اقلیم مازندران و نحوه صدور و صحت پیش بینی های هواشناسی و روند کار هواشناسی استان را تشریح نمودند . 

مدیر کل هواشناسی مازندران  افزود: آب نعمتی حیاتی برای هر جامعه و مردمی تلقی می شود  که باید مردم با فرهنگ سازی درست در راستای مصرف بهینه آن اقدام کنند.

وی با ابراز نگرانی از پیشرفت خشکسالی و مناطق شوره زار در مازندران افزود: متاسفانه روند خشکسالی در کشور و استان رو به رشد است که  خسارت ناشی از آن قابل جبران نیست.

رضوی ادامه داد: مازندران به دلیل برخورداری از پتانسیل ها و ظرفیت های مطلوب در استان به خدمات رسانی استان به کل کشور اشاره کرد و تصریح کرد: افزایش زباله و تخریب محیط زیست از چالش هایی است که استان با آن مواجه می شود.

مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: متاسفانه کشاورزان و صاحبان باغ در بسیاری از نقاط استان زمین خود را به سرمایه گذاران حوزه ویلا سازی می فروشند و خود به عنوان سرایدار در آن مکان فعالیت می کنند که هم از نظر روحی وهم مالی خساراتی به این افراد وارد می شود.

وی  با اشاره به جمعیت ناهمگون و نامانوس  استان در زمان های مختلف سال گفت: کشاورزان وباغداران باید بدانند روند سرما در استان رو به افزایش است و دیگر کشت پرتقال پاسخگو نیست که در این زمینه مدیریت  باید به طور جد در زمینه اطلاع رسانی و آموزش باشد.

مدیرکل هواشناسی استان گفت:حفر چاه بیش از صد متر برای رسیدن به آب به محیط زیست آسیب می زند و برای جلوگیری از آسیب بیشتر باید اقلیم ووضعیت موجود را حفظ کنیم که در این زمینه رسانه ها و صدا و سیما نقش مهمی در آموز ش و فرهنگ سازی دارند.

رضوی به نقش دهیاران در جلوگیری از ساخت و ساز بی رویه و فروش اراضی به غیر بومی اشاره کرد و گفت: چنانچه دهیاران آموزش های لازم در جهت مقابله با این امر را ببیند از آسیب های ناشی از فروش زمین به غیر بومی کاهش می یابد.

وی به اهمیت و نقش کاربردی هواشناسی در بخش های مختلف جامعه و لزوم توسعه این سازمان مهم اشاره کرد و افزود: ضرورت دارد تا کاربرد هواشناسی در زمینه های مختلف به جامعه شناسانده شود چرا که هواشناسی نقش بسیار تاثیر گذاری بر بخش های  مختلف جامعه دارد


دیدار مدیر کل و کارکنان هواشناسی با نماینده مقام معظم رهبری در استان و نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان
دیدار مدیر کل و کارکنان هواشناسی با نماینده مقام معظم رهبری در استان و نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان
دیدار مدیر کل و کارکنان هواشناسی با نماینده مقام معظم رهبری در استان و نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان

پیش بینی وضعیت هوای استان

اخبار و رویدادها

آمار سایت

امروز6878
دیروز7389
مجموع32806488