مدیر عامل شرکت زراعی دشت ناز مازندران :هواشناسی نقش مهمی در بهبود تولیدات کشاورزی دارد

جلسه ای با حضور مدیرکل هواشناسی استان ، معاون و کارشناسان کشاورزی و مدیر عامل شرکت زراعی دشت ناز ساری یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات کشاورزی با بیش از چهار هزار هکتار زمین زیر کشت برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی مازندران در راستای طرح تهک کشاورزی جلسه ای با حضور مدیر کل هواشناسی مازندان و کارشناسان کشاورزی هواشناسی با مدیر عامل شرکت زراعی دشت ناز و کارشناسان این شرکت در روز دوشنبه 4 بهمن 95 در ساری برگزار گردید.

در این نشست صدیقی مدیر عامل شرکت زراعی دشت ناز گفت : این شرکت با داشتن بیش از چهار هزار هکتار زمین زیر کشت که بیش از 70 درصد بذر محصولات استراتژیکی مثل سویا و گندم استان را تولید می کند و از لحاظ تولید دانه های روغنی و علوفه های دامی یکی از بزرگترین تولید کنندگان استان و کشور محسوب می شویم .

 وی در ادامه افزود در راه تولید محصولات کشاورزی دانستن وضعیت جوی به ما کمک شایانی در نحوه مدیریت کشت می کند و می تواند در افزایش بهبود محصولات تاثیر گزار باشد .

وی در ادامه بیان داشت اکنون این شرکت با اداره هواشناسی دشت ناز ارتباط نزدیکی دارد و از همکاری کارمندان این اداره ابراز رضایت نمود ؛ صدیقی در ادامه نشست ضمن تشکر از زحمات کارکنان هواشناسی کشاورزی استان ، خواستار ارایه پیش بینی ها و توصیه های  تخصصی تر در این زمینه شد و افزود در صورت امکان کارشناسی از طرف این شرکت در جلسات دیسکاشن هواشناسی کشاورزی که در اداره کل هواشناسی برگزار می شود شرکت داشته باشند .

د ر ادامه این نشست سید محمد رضا رضوی ، مدیر کل هواشناسی به طور مختصر مراحل هفتگانه تهک کشاورزی رابرای حضار تشریح نمود و از سیاست های جدید این اداره کل در نحوه اطلاع رسانی به کاربران نهایی بخش های تهک سخن گفتند و اباز امیدواری نمودند تا با همکاری دو طرفه بین کاربران نهایی و هواشناسی شاهد افزایش بیشتر تاثیر گزاری ییش بینی هواشناسی در تولیدات کشاورزی باشیم ، وی در پایان گفت اداره کل هواشناسی مازندران آمادگی هرگونه همکاری علمی وآموزشی و تحقیقاتی را با آن مجموعه دارد و از حضور کارشناسان این شرکت درجلسات دیسکاشن ابراز خرسندی نمود .


بزرگترین شرکت زراعی مازندان به جمع کاربران تهک کشاورزی پیوست
بزرگترین شرکت زراعی مازندان به جمع کاربران تهک کشاورزی پیوست

هشدارهای هواشناسی

پیش بینی وضعیت هوای استان

اخبار و رویدادها

آمار سایت

امروز6709
دیروز13106
مجموع32837078