هواشناسی مازندران - برگزاری جلسه کارگروه امداد و نجات و آموزش همگانی در هواشناسی مازندراندر این جلسه که با حضور اعضای کارگروه از دستگاههای مختلف استان به میزبانی اداره کل هواشناسی مازندران برگزار گردید،

در این جلسه ابتدا مهندس رضوی ضمن خوش‌آمدگویی به تشریح فعالیت‎ها و برنامه‏های هواشناسی در راستای اهداف امداد و نجات پرداخت. وی با بیان اینکه هواشناسی با برخورداری از 15 ایستگاه سینوپتیک که از شرق تا غرب و از سواحل تا ارتفاعات پراکنده‌ شده‌اند، یک رادار پیشرفته و دو بویه هواشناسی و مرکز پیش بینی در اداره کل سعی کرده ‌است تا وظایف محوله را به بهترین شکل انجام بدهد. ایشان بزرگترین مشکل دستیابی به اهداف کارگروه را فقدان سازوکار اطلاع رسانی بهنگام توسط هواشناسی به دستگاه های مسئول ، مردم وکاربران ذکرنمودند .

رضوی در ادامه بیان داشتند که صدورهر اطلاعیه واخطاریه ، هزینه گزافی برای هواشناسی و استان در بر دارد و این حق مردم استان است تا در کوتاهترین زمان و به بهترین شکل از این اطلاعیه ها و اخطاریه ها آگاهی یابند .

در ادامه دکتر اکبری ، مدیر کل جمعیت هلال احمر استان نیز توضیحاتی را در خصوص اهداف و برنامه های آینده وکارگروه و فعالیتهای هلال احمر و دیگر اعضای کارگروه در تابستان گذشته و فصل شنا ارائه کردند .

ایشان هدف کارگروه هماهنگی کامل همه دستگاهها و اشتراک مساعی وامکانات آنها برای اجرای موفق عملیات امداد و نجات با کمترین هزینه ذکر کردند.

وی با اشاره به اینکه با اجرای یک مدل جدید از امداد و نجات برای اولین بار در سطح کشور تعداد کشته شدگان از  79نفر در مناطق ممنوعه و حادثه خیز در سال 94 به 29 نفر کاهش یافت و سپس گزارش کاملی در این خصوص ارائه نمودند .

 اکبری امیدواری نمودند که این مدل در سال آینده علاوه برمناطق ممنوعه به مناطق امن و طرحهای شنا هم تسری پیدا کند .

   در ادامه ضمن تشکر از میزبانی هواشناسی ، به بررسی مصوبات گذشته پرداختند و اعضای کارگروه نظرات خودشان در خصوص مصوبات را بیان داشتند. 


برگزاری جلسه کارگروه امداد و نجات و آموزش همگانی در هواشناسی مازندران
برگزاری جلسه کارگروه امداد و نجات و آموزش همگانی در هواشناسی مازندران

هشدارهای هواشناسی

پیش بینی وضعیت هوای استان

اخبار و رویدادها

آمار سایت

امروز1362
دیروز14218
مجموع31929578