هواشناسی مازندران - حضور هواشناسی در نشست بهبود تولیدات گیاهی و مدیران زراعت سراسر کشورچهارمین نشست فصلی معاونین بهبود تولیدات گیاهی و مدیران زراعت سراسر کشور با حضور هواشناسی در استان مازندران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی مازندران، چهارمین نشست فصلی معاونین بهبود تولیدات گیاهی و مدیران زراعت سراسر کشور با حضور کشاورز معاون زراعت، دکتر ربیع فلاح استاندار مازندران، مهاجر مجری طرح توسعه کشت دانه های روغنی کشور، مسعود حقیقت معاون مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور، رسولی عضو هیات مدیره و معاون امور بازرگانی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، داداشی مدیرکل هواشناسی مازندران و ... به مدت سه روز در هتل اسرم ساری برگزار شد.  

مسعود حقیقت معاون مدیریت شبکه پایش هواشناسی با بیان این که در پاییز 1395 سامانه پرارتفاع لایه میانی جو در عرض های بالاتراز جایگاه نرمال خود قرار خواهد داشت، تصریح نمود: این موضوع مانعی عمده برای نفوذ سامانه های بارشی به سوی عرض های پایین تر جغرافیایی و بر روی کشورمان می باشد.
وی اظهار نمود: مونسون سال جاری در گروه مونسون های نسبتاً قوی بوده و با تاخیر پایان می پذیرد که می تواند به ماندگاری پرارتفاع جنب حاره ای بر روی کشورمان کمک کند و در شش ماهه دوم نیز لانینایی در حد متوسط شکل می گیرد و انتظار نمی رود به افزایش بارش کمک کند.
حقیقت در ادامه گفت: در مجموع انتظار می رود بارش فصل پاییز سال جاری بیشتر متمایل به کمتر از نرمال بوده و با تاخیر آغاز شود. وی بیان داشت: در پائیز 1395 پیش بینی می شود بارش به غیر از استان های اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان که در حد نرمال باشد و در سایر استان ها زیر نرمال و با تاخیر حدود 10 روزه آغاز شود.
معاون مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی کشورخاطرنشان کرد: از لحاظ دمایی نیز پیش بینی می شود در استان های نوار شمالی دما در حد نرمال (0.5+تا 0.5-) و در بقیه مناطق نرمال تا گرایش به بیش از نرمال دارد.

حضور هواشناسی در نشست بهبود تولیدات گیاهی و مدیران زراعت سراسر کشور

هشدارهای هواشناسی

پیش بینی وضعیت هوای استان

اخبار و رویدادها

آمار سایت

امروز3361
دیروز15967
مجموع31947544