هواشناسی مازندران - هوای مازندران تا اواسط هفته جاری گرم و مرطوب استبه گزارش روابط عمومی هواشناسی مازندران ، احمد اسدی گفت: با توجه به تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، تا اواسط هفته جاری با تقویت جریانات پایدار و الگوی تابستانه بر روی کشور جو نسبتاً پایداری در آسمان مازندران حاکم است و آسمان استان به‌صورت صاف تا قسمتی ابری پیش‌بینی می‌شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران اظهار کرد: در این مدت هوای نسبتاً گرمی به‌ویژه در ارتفاعات مازندران شاهد هستیم. همچنین در ساعات بعد از ظهر به‌دلیل شرایط فصلی و جغرافیایی در ارتفاعات استان به‌صورت محلی شاهد رشد ابر، وزش باد و احتمال رگبار پراکنده باشیم.

این مسؤول با اشاره به اینکه هوای مازندران در این مدت به‌صورت صاف و آفتابی پیش‌بینی می‌شود، اضافه کرد: طی 24 ساعت گذشته ، بیشینه دمای استان مربوط به آمل با دمای 35 درجه سانتیگراد و قائمشهر ، ساری و دشت ناز با دمای 34 درجه و کمینه دما را بلده با 12 درجه سانتیگراد به خود اختصاص داد .  

در ادامه  رئیس اداره هواشناسی دریایی مازندران گفت: همه فعالیت‌ ها در دریای مازندران با رعایت موارد ایمنی تا 48 ساعت آینده مجاز است.

سید باقر سلطانی افزود: براساس آخرین گزارش ‌های بویه‌ های هواشناسی ارتفاع موج بیشینه در منطقه بندر امیرآباد حدود 30 و در منطقه نوشهر حدود 20 سانتی ‌متر است.همچنین سرعت وزش باد نیز غالباً کمتر از 8 متر بر ثانیه و جهت آن گاهی شمالی، شمال غربی و در برخی ساعات متغیر پیش‌بینی می ‌شود.

 


اداره تحقیقات هواشناسی کشاورزی شهرستان آمل

هشدارهای هواشناسی

پیش بینی وضعیت هوای استان

اخبار و رویدادها

آمار سایت

امروز3280
دیروز15967
مجموع31947463