به گزارش روابط عمومی هواشناسی مازندران ، گرمای هوا در مازندران رکورد زد . احمد اسدی - معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی مازندران گفت: روز سه‌شنبه 29 تیر ماه امسال شاهد افزایش دمای مازندران بودیم، گرم‌ترین دما مربوط به گلوگاه 40، کیاسر 38، کجور 37، ساری، دشت‌ناز و پل‌سفید 35، آلاشت، آمل و سیاه‌بیشه 34، بابلسر، قراخیل قائم‌شهر و بندر امیرآباد 32، رامسر و بلده 31 و نوشهر 30 درجه سانتی‌گراد بوده است.

وی با اشاره به اینکه گرم‌ترین دمای امروز مربوط به گلوگاه با 40 درجه سانتی‌گراد بوده است، افزود: ایستگاه کیاسر با دو درجه با دمای 38 درجه در تیر ماه طی 15 سال اخیر بی‌سابقه بود. همچنین سیاه‌بیشه و آلاشت با 0.2 درجه گرم‌تر در دوره آماری 15 ساله در تیر ماه رکورد زد.

اسدی تصریح کرد: هرچند تا پایان هفته جاری نوسانات دمایی داریم اما کماکان این هوای گرم و مرطوب را در سطح مازندران هستیم.

وی با تاکید بر توجه به مدیریت در مصرف بهینه انرژی با توجه به گرمای هوا، خاطرنشان کرد: از هفته آینده با تغییرات جریانات و شمالی شدن آن انتظار داریم این الگوی تابستانه و جریانات گرم و جنوبی در استان مستقر است جای خود را به جریانات جنوبی دهد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با اعلام اینکه هوای گرم و مرطوب تا پایان هفته جاری در سطح استان ماندگار است، یادآور شد: روند کاهش حداکثر دما را در سطح استان داریم که در روزهای یک‌شنبه و دوشنبه هفته آینده بیشتر است.


رکورد گرما در مازندران

پیش بینی وضعیت هوای استان

اخبار و رویدادها

آمار سایت

امروز6492
دیروز7389
مجموع32806102